جستجوسبد خرید

معرفی انواع رنگ نما

در این مقاله به معرفی انواع رنگ نمای ساختمان پرداختیم . رنگ نما پوششی است که به دلیل قدرت پوشانندگی بالا مقاومت و دوام بالا، درخشندگی و انعطاف پذیری, بیشتر مورد توجه است.

معرفی انواع رنگ نما در نقاشی ساختمان 

یکی از قسمت های رنگ آمیزی ساختمان را می توان رنگ نما ساختمان دانست. امروزه با توجه به اینکه بازار رنگ نمای ساختمان رشد کرده است، تولید رنگ نما و انواع آن نیز توسعه یافته است. زیرا رنگ ها نه تنها به ساختمان جان می بخشند، بلکه زیبایی آن را چندین برابر می کنند وبه لحاظ سرعت اجرا برای کارفرمایان مقرون به صرفه هستند. پیشرفت در رنگ نما به حدی است که نه تنها به عنوان پوششی برای زیبایی استفاده می شود، بلکه می تواند عایق حرارتی و رطوبتی خوبی نیز باشد. با ما همراه باشید تا با انواع رنگ های نمای ساختمان بیشتر آشنا شویم.

رنگ ساختمانی

انواع رنگ نما

رنگ آکریلیک:

یکی از محبوب ترین رنگ ها برای نما و سطوح دیگر است. رنگ اکریلیک به دلیل قدرت پوشانندگی بالا مقاومت و دوام بالا، درخشندگی و انعطاف پذیری, بیشتر مورد توجه است.

آستر پوششی اکریلیک:

آنها بر پایه آب هستند. آستر پوششی اکریلیک با حلال آب, ضد قارچ و بی بو است و به سلامت انسان و محیط زیست آسیب نمی رساند و به عنوان آستربر روی کلیه سطوح تشکیل شده از املاح معدنی از جمله بتن، گچ، ایرانیت، دیوار پیش ساخته سیمانی و گچی و آجر فشرده قابل استفاده می باشد.

رنگ روغن:

برای تمامی سطوح خارجی به ویژه نرده، در و پنجره های فلزی و مناسب برای رنگ آمیزی سطوح خارجی، درب و پنجره فلزی کاربرد دارد. این رنگ بر پایه حلال نفتی بوده و در برابر رطوبت مقاومت خوبی دارد.

اپوکسی پایه آب:

از اپوکسی پایه آب بیشتر در مناطق صنعتی استفاده می شود. در منازل و ادارات از این رنگ به دلیل مقاومت بالا برای کفپوش استفاده می شود. اپوکسی پایه آب مناسب برای آب بندی و پوشش سخت بر روی انواع سطوح صاف و شیب دار , در پروژه های ساختمانی , تجاری و صنعتی استفاده می شود.

رنگ نانو:

این رنگ عایق و مقاوم، با کیفیت، بسیار مناسب برای رنگ آمیزی نمای بیرونی ساختمان ها است و به دلیل عایق بودن و کیفیت بالایی که دارد گزینه مناسبی برای رنگ آمیزی نمای ساختمان می باشد.

گاهی این سوال پیش می آید که:عمر سالم رنگ چقدر است؟

اگر اجرا و زیرساخت ها به درستی انجام شود 10 تا 15 سال عمر می کنند.

p-129

عایق رطوبتی استخر

عایق رطوبتی استخر وظیفه آب بندی صحیح و تضمین شده استخر را بر عهده دارد و از آنجایی که در اغلب موارد آب موجود در استخر در تماس مستقیم با پوست انسان و سایر آبزیان است باید موارد بهداشتی را نیز تضمین نماید

p-268

عایق رطوبتی پلیمری

تولید انواع عایق رطوبتی پلیمری جهت مصارف مختلف ساختمانی و صنعتی با بهره گیری از نانوتکنولوژی، کیفیت بسیار بالا و مقاومت بالا در برابر فشار و حرارت و ماندگاری طولانی.

p-531

مواد ضد آب

انواع مختلفی از مواد ضد آب وجود دارد. برخی از بهترین و متداول ترین آنها عبارتند از: پلی اورتان ، پوشش سیمانی ، لاستیک EPDM ، آسفالت لاستیکی ، ترموپلاستیک ، غشا های پایه قیری ، و غشای ضد آب pvc. در این مطلب ، در مورد انواع متداول مواد ضد آب ، مزایای آنها هنگام استفاده صحیح بیشتر خواهید آموخت.

p-506

تیتان چیست؟

همیشه وقتی صحبت از رنگ سفید در صنایع مختلف می شود نام تیتان اولین ماده ای است که به گوشمان می خورد. تیتان یا همان تیتانیوم دی اکساید ماده ای معدنی در اشکال مختلف آناتاز و روتایل یافت می شود و مهمترین رنگ دانه سفید در صنایع خوراکی، بهداشتی، دارویی و رنگسازی در دنیا می باشد.