جستجوسبد خرید

تفاوت سیمان و سیمان سفید

سیمان محصولی استراتژیک و یکی از مهمترین مصالح ساختمانی است. و تقریبا برای هر نوع بنایی بکار میرود. موارد استفاده از سیمان در بنایی بسیار زیاد است که میتوان از دیوار کشی آجری و بلوکی، دیوارهای پیش ساخته، استفاده در نما و کف، ستون و پی و تقریبا در هر جایی از یک ساختمان کاربرد دارد

تفاوت سیمان و سیمان سفیدتفاوت سیمان و سیمان سفیدتفاوت سیمان و سیمان سفیدتفاوت سیمان و سیمان سفیدتفاوت سیمان و سیمان سفید

سیمان، سیاه و سفید

سیمان یکی از مهمترین و پرکاربردترین مصالح ساختمانی و جزئی اصلی از ملات سیمان و ماسه است که برای چسباندن سایر مصالح نظیر آجر و بلوکهای سفالی و ... بکار میرود.

قبل از پرداختن به تفاوت سیمان سفید و سیاه لازم است درباره سیمان توضیحاتی ارائه شود.

بهترین عایق رطوبتی

سیمان چیست؟

ریشه واژه سیمان یا سمنت از کلمه رومی سمنتوم گرفته شده است و در واقع سیمان ترکیبی است از مصالح آهکی، رس و سیلیس و برخی از اکسیدهای معدنی که در یک فرایند نسبتا پیچیده و پس از حرارت یافتن در کوره و آسیاب آن بدست میآید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره نحوه و روند تهیه سیمان میتوانید از طریق لینک زیر اقدام نمایید

سیمان چیست و چگونه تهیه میشود

انواع سیمان

سیمان یکی از مصالح مهم و استراتژیک ساختمانی است که انواع متعدد و گوناگونی دارد که هریک روش تهیه مخصوص خود و همینطور کاربرد متفاوت دارد: سیمان پرتلند، سیمان ضد سولفات، سیمان مخصوص چاه های نفت، سیمان ضد آب، سیمان رنگی، سیمان سفید ، سیمانهای نسوز و ... از جمله این موارد است.

دونوع مهم از سیمان که طیف گسترده ای از موارد مصرف را شامل میشوند عبارتند از سیمان و سیمان سفید که تقریبا همه ما با آنها کم و بیش آشنا هستیم و تقریبا کارکرد اصلی آنها را میدانیم

سیمان سیاه

این نوع سیمان تقریبا در هر جایی در ساختمان قابلیت مصرف دارد. از فوندانسیون و ستون ها تا دیوارها و ... حتی در نمای ساختمان

بتن ریزی، چسباندن کاشی و سرامیک، ساخت دیوار، دیوارهای پیش ساخته شهری، پل، ساخت لوله های انتقال آب، سد سازی و راه سازی، تونل، نصب دستگاه های کارخانه اس، پناه گاه، جدول خیابانها و تقریبا در هر نقطه ای میتوانید به وضوح آنرا بیابید.

جالب است بدانید که همین سیمان با این گستردگی مصرف در ترکیب با برخی مواد و مصالح دیگر کاربردهای دیگری نیز بر آن افزوده میشود.

چسب سیمان و چسب بتن یکی از متداول ترین مواد افزودنی به سیمان است

سیمان سفید

سیمان سفید بیشتر در نما کاربرد دارد و همانطور که از نام آن مشخص است سفید رنگ است. استفاده از سیمان سفید در دوغ آب در سرامیک کف ساختمان و بند کشی نما از دیگر موارد استفاده آن است.

تفاوت سیمان سفید و سیمان سیاه

همانطور که در بالا به آن اشاره شد مهترین تفاوت سیمان سفید و سیمان سیاه در کاربرد و موارد استفاده از آن است. اما در نحوه تهیه و تولید این دو محصول تفاوتهایی وجود دارد که به اختصار به آن میپردازیم

اجزاء تشکیل دهنده سیمان

بطور کلی سیمان از ترکیب آهک و رس بدست می آید و رنگ تیره و خاکستری سیمان بدلیل وجود سولفات آهن و منیزیم و همینطور دود ناشی از سوخت میباشد.

برای تهیه سیمان سفید از رس با میزان سولفات آهن و منیزیم کمتری استفاده میشود - کمتر از 8 درصد. همچنین برای ترکیب و پخت مصالح اولیه سیمان از سوختی بدون دوده استفاده میشود و در آسیاب کردن کلینکر ( محصول بدست آماده از ترکیب رس و آهک در کوره ) جهت سفید تر شدن و همینطور استحکام پودر سنگ گچ به آن اضافه میشود.

یکی دیگر از تفاوتهای سیمان سفید و سیاه قیمت آن است که تقریبا سیمان سفید قیمتی دو برابر سیمان سیاه دارد. به همین دلیل در هنگام تولید ملات سیمان سفید که معمولا برای تمیز کاری و کار در نما استفاده میشود باید دقت که که آلودگی محیط ، ابزارها و ظروف محتوی رنگ ملات سیمان سفید را تغییر ندهد.

p-523

آشنایی با عایق رطوبتی

در این مطلب به شرح اجمالی انواع عایق های رطوبتی ساختمانی پرداخته ایم. عایق های رطوبتی می توانند به اشکال گوناگون باشند و همچنین نحوهی اجرای متفاوت دارند مثلا برخی نفوذگر هستند برخی سطحی اجرا می گردند. آیا می توان گفت کدامیک از انواع عایق رطوبتی مناسب تر است؟

p-276

عایق کاری بام هتل شیراز

برای آب بندی پشت بام هتل شیراز واقع در مرکز تهران، از عایق رطوبتی نانو بام به همراه مش شیشه استفاده شد. نانو بام عایق پلیمری سفید رنگ با قدرت بالا در برابر نفوذ رطوبت به داخل ساختمان می باشد که استفاده از آن به همراه توری الیاف شیشه، خواص آب بندی و استحکام مکانیکی عایق را دو چندان می سازد.

p-214

عایق کاری بام در ایرانشهر

برای عایق کاری پشت بام در ساختمان فرمانداری ایرانشهر، از عایق رطوبتی نانو بام با تکنیکی جدید استفاده شد که کیفیت این عایق رطوبتی جدید تا 15 سال گارانتی دارد.این عایق کاملا ضد آب بوده، انعطاف پذیری و مقاومت مکانیکی بالا و ضد حریق بودن آن این عایق را با دیگر عایق های رطوبتی بام متفاوت می سازد.

p-759

سرمایه گذاری روی عایق رطوبتی

سرمایه گذاری روی عایق رطوبتی باعث محافظت از اموال شما می شود ارزش ملک شما را افزایش دهد عایق رطوبتی نانوشیلد باعث جلوگیری از آسیب‌های ساختاری، رشد کپک‌ها و تعمیرات پرهزینه می شود.